Kuchyňa je priestranná a moderne vybavená.

 

Villa Drosera má plne vybavenú kuchyňu, ktorá je zariadená tak, aby ste mohli byť potravinovo sebestační. Ľahko si môžete uvariť či upiecť jednoduché, ale aj komplikovanejšie jedlá podľa vašich chutí. Pokiaľ vám program zaberie príliš veľa času a nebudete mať možnosť nachystať si vlastné jedlo, viete využiť našu službu predprípravy surovín.

 Objednávku predprípravy surovín je potrebné vykonať minimálne 48 hodín vopred. Pokiaľ to náhodou nestihnete, môžete sa u nás informovať. Je šanca, že v zásobách pre vás budeme mať niektoré suroviny dostupné. Minimálna hodnota objednávky je 60 €.

Raňajky

V prípade záujmu vám vieme objednať čerstvé pečivo na raňajky, ktoré vás bude čakať v penzióne Sileo Račkova dolina. Taktiež si môžete nechať doviezť raňajkový kôš za 10 € na osobu. Ten obsahuje čerstvé pečivo (chlieb, rožky, kaiserky, sladké pečivo), šunku, syr, vajcia, jogurty, cereálie, mlieko a džús. Minimálna hodnota objednávky je 60 €.

Google review Super chata, novy perfektny interier, skvele prostredie, pristup majitela. Vyborna strava, ktoru nam zabezpecil majitel. Absolutna spokojnost. Kto si chcete oddychnut, zasportovat na bycikloch, zrelaxovat, doporucujem.

Marek Zvarík

Raňajky

Večere

Na večere vám vieme zabezpečiť viacero chutných predpripravených jedál.

Marinované a Sousvide mäso
Mäso pripravíme formou Sousvide. Ide o pomaly prevarenú surovinu vo vákuovom obale, ktorá je dochutená bylinkami. V chladničke vám vydrží aj niekoľko dní, následne ju už stačí len rýchlo dopiecť. K dispozícii je bravčová panenka a bravčová kotleta, prípadne sa môžete rozhodnúť pre bravčové rebrá. Ako prílohu vám vieme zabezpečiť predvarené alebo surové vákuovo balené zemiaky (celé, rozdelené na štvrtiny alebo plátky).

Poznámka: Dokončíte v parnej rúre alebo na grile.

Kotlíkový guláš
Dodáme vám nakrájané a očistené mäso, cibuľu, zemiaky, zeleninu a korenie. Tieto suroviny stačí zmiešať a samotná príprava gulášu vám zaberie len chvíľku. Bravčovo-hovädzí alebo Divinovo-hovädzí

Poznámka: Uvaríte v kotline.

Grilovačka
V rámci surovín na grilovačku vám zabezpečíme Sousvide bravčové rebrá, kuracie stehná a prsia, bôčik, čerstvú naporciovanú krkovičku, slaninu a klobásu, oblanžírovanú a čerstvú zeleninu na grilovanie, uvarené zemiaky, droby, hotové šaláty z čerstvej zeleniny s dresingmi a pečivo. 

Poznámka: Ugrilujete na drevenom uhlí na veľkom vajíčku od WeberGrills.

Divinové ragú z domácim knedlíkom
Pre skutočných gurmánov vieme pripraviť divinový guláš s domácou knedľou a brusnicami. Ten stačí zohriať a môžete si naplno užívať jeho lahodnú chuť.

Poznámka: Dokončíte na indukcii.

Bravčové líčka na víne
Bravčové líčka dochutíme podľa tradičných receptúr a dodáme vám ich spolu s tlačenými zemiakmi, ktoré si dokončíte na panvici. O dokonalý zážitok pre vaše chuťové bunky je postarané!

Poznámka: Dokončíte na indukcii.

Grill

Catering

V prípade záujmu vieme zabezpečiť dovoz jedál a nápojov presne podľa vašich požiadaviek. Táto služba je na dopyt a nevieme ju garantovať nepretržite. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Catering

Chcete čapované pivo?

Vieme vám ho zabezpečiť z remeselného pivovaru Martins. Na výber máte 30l alebo 15l sud. Profi výčapné zariadenie z dvoma kohútmi vám umožní naraziť dva sudy naraz. Skladom máme 30l výčapný ležiak 11°.

Svetlý ležiak – vo farbe je citeľná vrcholiaca splnitosť agátovej medovice, ktorá sa vo svetle prejaví výrazne jantárovo-eliptickou oblosťou, kde iskrivosť piva vychádza z teplých tónov slnka končiaceho obzorom Sulina. Vôňa je ladená vo vysokom tóne jačmennej sladovej oktávy, ktorá spontánne prechádza do allegro tónov vône rozžmolených čerstvých lupeňov chmeľu.

Chuťový prejav vychádza z harmonického prepojenia aminokyselín s fruktózovou sladkosťou kvitnúcej lúky, ktorá pozvoľne prechádza do výraznej chmeľovej huňatosti ukončenej vlnitou horkosťou s nežným citrusovým Rittbergerom.

Pivo Martins

Kávovar

K správnej pohode patrí dobrá káva. K dispozícii máte profesionálny automat značky Jura. V cene pobytu je aj pol kila kávy Café Intención.

Cafe intencion je postavené na mnohom dobrom. Za svoju vynikajúcu chuť vďačí táto káva predovšetkým najlepším kávovým zrnám, ktoré sú pražené obzvlášť jemnou technikou. Okrem toho má Café Intención certifikáciu Fairtrade, vďaka ktorej majú spotrebitelia záruku, že káva pochádza z plantáží, na ktorých panuje rovnoprávnosť, dodržiavajú sa dôstojné pracovné podmienky, sú naviazané dlhodobé obchodné vzťahy a stanovená spravodlivá cena za kávu. V neposlednom rade, výroba je šetrná k životnému prostrediu.  

kavovar